Generica Active Folic 30 tablet

Kód: 1018
Neohodnoceno
Značka: Generica
185 Kč
Skladem (>5 ks)

Active Folic tablety obsahují aktivní formu kyseliny listové Quatrefolic®– folát, která má vysokou biologickou dostupnost, je okamžitě organismu k dispozici.

Detailní informace

Garance doručení
nepoškozeného zboží
Přes 3000 výdejních míst
po celé ČR

Detailní popis produktu

Doplněk stravy s obsahem aktivní formy kyseliny listové Quatrefolic®– folátu nejnovější 4. generace, který se na rozdíl od syntetické formy kyseliny listové už nemusí v organismu dále proměňovat, ale je okamžitě k dispozici. Je vhodný i pro lidi s mutací enzymu MTHFR, která se vyskytuje u 57% populace.

Kyselina listová – folát přispívá k růstu zárodečných tkání během těhotenství. Napomáhá k normální funkci imunitního systému, ke snížení míry únavy a vyčerpání a k normální psychické činnosti. Přispívá k normální syntéze aminokyselin, podílí se na procesu dělení buněk. Napomáhá i k normálnímu metabolismu homocysteinu a k normální krvetvorbě.

Aby tělo dokázalo kyselinu listovou využít, musí ji metabolizovat na biologicky aktivní formu, tzv. 5 methyltetrahydrofolát prostřednictvím vícestupňového procesu, ve kterém má klíčovou roli enzym methylentetrahydrofolát reduktáza (MTHFR). Genetické mutace, například polymorfismus, mohou zhoršit aktivitu enzymu MTHFR. Z toho důvodu organismus některých jedinců nedokáže přeměnit dostatečné množství kyseliny listové na aktivní folát. Předpokládá se, že polymorfismus MTHFR se vyskytuje až u 57% populace.

Quatrefolic®je glukosaminová sůl kyseliny (6S)-5-methyltetrahydrolistové a je strukturní analogická biologicky aktivní formě kyseliny listové. Jedná se o metabolizovanou kyselinu listovou, která již není závislá na enzymu MTHFR, organismus ji může využít přímo a to i u lidí s mutací MTHFR.

Další výhodou je, že Quatrefolic® prochází žaludeční bariérou a absorbuje se hlavně v tenkém střevě mechanismem zprostředkovaným nosičem glukosaminová sůl, která zajistí pro Quatrefolic® extrémně vysokou rozpustnost ve vodě a tím i vyšší absorpci folátu a lepší biologickou dostupnost.

Balení: 30 tablet

Doporučené dávkování: 

Děti od 14 let a dospělí: 1 tabletu denně.
Ženy plánující těhotenství a těhotné ženy do konce 12. týdne těhotenství: 2 tablety denně.
Těhotné ženy od 13. týdne těhotenství a kojící ženy: 1 tabletu denně.

Složení:

účinná látka 1 tableta % RHP* 2 tablety % RHP*
Quatrefolic®   741 μg 1482 μg
– z toho: 5-methyltetrahydrofolát (aktivní forma kyseliny listové) 400 μg 200 % 800 μg 400 %

*RHP = referenční hodnota příjmu

plnidlo: mikrokrystalická celulóza; zahušťovadlo:  polyvinylpyrolidon;   protispékavé látky: zesíťovaná sodná sůl karboxymethylcelulosy, stearan hořečnatý;  Quatrefolic® * (glukosaminová sůl kyseliny (6S)-5-methyltetrahydrolistové)

 

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: